A titokzatos pajzsmirigy, és minden, amit tudni kell róla

A titokzatos pajzsmirigy

Diétázol, mégsem fogysz? Babát szeretnél, de nem akar összejönni? Türelem, lehet, hogy idő kell – és lehet az is, hogy a pajzsmirigyedet kell előbb megnézetned. A mai cikkben utánanézünk, mivel foglalkozik ez a szerv, és honnan ismerheted fel, ha valami nem stimmel vele.

A pajzsmirigy az egyik legfontosabb szervünk. Bár úgy fest, hogy a feladata „csupán” egyetlen hormon termelése, ez a hormon MINDENNEL összefüggésben van. És nem csoda, ha mostanában többet hallasz róla: a pajzsmirigy alul- vagy túlműködése ugyanis hivatalosan is népbetegség.

A népesség több mint 5%-át érinti, és még hány és hány eset lehet, amit észre sem vesznek! A pajzsmirigy-probléma ugyanis laikus számára nem okoz olyan látványos betegségeket, csak jelek vannak, amik arra utalnak, hogy nem stimmel valami:

  • súly- és hangulatingadozás, alvászavarok, koncentrációs zavarok
  • izomfájdalom, ízületi fájdalom, különös tekintettel a nyakra
  • haj- és bőrproblémák
  • bélpanaszok
  • menstruációs problémák
  • termékenységi problémák
  • magas koleszterin

A fenti tünetek láttán sokan fáradtságra, kimerültségre, hormonpanaszokra gondolnak, és eszükbe sem jut a THS szintet ellenőriztetni. Sőt, sokszor még az orvosoknak sem „esik le” elsőre. Pedig a pajzsmirigy működésének vizsgálata és megfelelő kezelése fokozottan fontos azok számára, akik valamilyen problémába ütköznek a teherbeesés, a fogantatás folyamatában. A problémák feltárása és rendezése elengedhetetlenül szükséges a megfelelő értékek beállításához, ami pedig a gyermekáldáshoz kell. Ennek első lépése a vérvétel, majd ha szükséges, ezt összehangolt gyógyszeres kezelés és diéta követi.

Pajzsmirigy

Mi az a TSH és mi köze ehhez az egészhez?

A TSH, fT3, fT4 értékek utalnak a pajzsmirigy normál, vagy rendellenes működésére. Ezek  valójában nem a pajzsmirigy-hormonok, hanem olyan hormonok, amiket az agy küld a pajzsmirigy számára. Úgy foghatjuk fel, mint egy levelet, amit a vezérlés küld a pajzsmirigynek, hogy megüzenje vele: itt az ideje termelni, barátocskám! Éppen ezért is furcsa az, hogy ezt a vizsgálatot néhány orvosnál úgy kell „kérni”, holott nyilvánvaló, hogy ezek az értékek mennyire  fontosak a probléma feltárásához.

Önmagában azonban a fenti „nem megfelelő” értékek nem jelentenek semmit, más tünetekkel és értékekkel együtt  kaphatsz teljesebb képet arról, mi folyik a szervezetedben. Ha ezek az értékek alacsonyak, könnyen lehet, hogy az orvosod a termelést „meglöki” gyógyszeres kezeléssel, kiegészíti különböző terápiákkal, de ettől ne várj azonnali javulást. A változás a láncreakció végén fog csak mutatkozni. A gyógyszeres kezelés MELLETT a hangtálterápia is hatékonyan tudja támogatni folyamatot. A hangtálak rezgéseinek segítségével gyorsabban és hatékonyabban hozható egyensúlyba a THS-érték. Természetesen ez soha nem helyettesíti a diagnózist és az előírt terápiát!

Pajzsmirigy

Megfelelő THS-érték esetén mennyivel javul a pajzsmiriggyel folytatott harc?

Ha az első lépés megvan, vagyis a THS-értéket sikerül belőni, mindenféleképpen javul a páciens állapota, jobb lesz a közérzete, enyhülnek a tünetek. Hamarosan javulnak az anyagcsere-folyamatok, csökkennek az idegrendszeri panaszok, javul az izmok és a szívizmok állapota, vagy akár összejön végre a vágyott gyermekáldás.

A hangtálterápia lehet kiegészítő segítség, ami a tapasztalatok alapján olyan hatékonyan támogatja a folyamatot, hogy lényegesen kevesebb gyógyszerrel, idő-és pénzbefektetéssel jár majd a teljes, összetett kezelés. Próbáld ki, mert sokat segíthet! Az első lépés tehát, hogy vizsgáltasd ki magad, a második, hogy kövesd az orvos utasításait. Ezeket pedig egészítsd ki és tedd hatékonyabbá a hangtálterápiával!


Kattints ide, és tudj meg többet
a szolgáltatásról!

Peter Hess hangmasszőr

Magamról

Sulyok Brigitta, hangmasszőr-specialista vagyok.
Hogy ez mit jelent pontosan? A Peter Hess® hangmasszázzsal, érintésmentes masszázzsal segítek az embereknek, fiataloknak és időseknek egyaránt. Segítek ellazulni, megszabadulni a stressztől, a mindennapi gondoktól, és ezzel együtt sok egészségügyi problémától is – mint például a magas vérnyomás, vagy a terméketlenség.